تبلیغات
روستای بهادربیگ همدان ( مالک اشتر ) * ویکی بهادربیگ * Bahadorbeyg

روستای بهادربیگ همدان ( مالک اشتر ) * ویکی بهادربیگ * Bahadorbeyg
همه جای ایران سرای من است ...
قالب وبلاگ

گلچین پایان نامه ها و مقالات برگزیده فارغ التحصیلان و پژوهشگران روستا:

برای مشاهده لطفا گزینه ادامه مطلب را کلیک کنید.


پایان نامه ارشد حجت الاسلام والمسلمین امیر حسین منطقی کارشناس ارشد موسسه امام خمینی قم: 


و فارق التحصیل حوزه اسلامی قم و دانشجوی دکترای رشته ادیان . 


منبع: سایت پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی  http://www.ensani.ir

 بهائی‏گری؛ اصول و مبانی اعتقادی

چکیده: 

اصول اعتقادی هر دین و آیینی نمایانگر اتقان و میزان پای‏بندی آن به داده‏های عقلانی است. این مقاله با رویکرد نظری و روش کتابخانه‏ای، و با هدف شناخت عقاید بهائیت و نقد و بررسی آن به کاوش در این زمینه پرداخته که برایند آن چیزی جز تناقض، تزلزل و غیر وحیانی بودن اصول و مبانی اعتقادی بهائیت نیست. از آن‏رو که توجه به رویکرد سیاسی، روش تبلیغی و احکام عملی در این مسلک برای روشن‏تر شدن بحث ضروری به نظر می‏رسد، به آنها نیز اشاره‏ای شده است. علی‏رغم اینکه «تأویل» در این مسلک باطل شمرده شده است، اما در عمل برای فرار از شبهات و انتقادهای وارد بر عقایدشان، دست به تأویلاتی زده‏اند که به دلیل نامعقول بودن، خود نیاز به تأویلاتی دیگر دارند. اینها همه بیانگر این است که چنانچه دین منشأ الهی نداشته باشد، با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

در تاریخ تفکر بشر، بر وجود امری مقدس و ماورایی در جهان خلقت تحت عنوان «خدا» تأکید شده است. عقل و فطرت و اعتراف عینی و التزام عملی آدمیان به خالق مقدس، مؤیّد این نکته می‏باشد. اندیشه خانمان‏سوز مرگ، رنجش از ظلم و بیداد و مسائلی از این دست که راه‏حل خود را در علم و ذهن مخلوق نمی‏یابد، وجود «دین» را امری قطعی و ضروری کرده است.
دو نوع دین در عالم وجود دارد:
الف. دین اصیل: دینی که از طرف خداوند جهان برای هدایت بشر نازل گشته، هرچند بعد از مدتی به واسطه تکامل اوضاع بشر از جانب باری‏تعالی منسوخ گردیده باشد.
ب. دین غیر اصیل: مجعولات و بست و بندهایی که دارای اصل صحیح آسمانی نبوده و مخلوق اوهام و ساخته سیاست‏های هواپرستانه و استعماری است.
مسلک بابی و بهائی‏گری از نوع دوم بوده و قرائن عدیده‏ای بر این مطلب دلالت دارد.
قانون تجزیه و تحلیل و نیز قانون علت و معلول ابزار مناسبی برای شناخت اصالت یک دین می‏باشد. خود بهائیان نیز به همین دلیل تلاش بسیار می‏کنند تا مؤلفات باب و بها و احکام و عقایدشان را از انظار پوشیده نگه دارند تا آنجا که خود پیروان این مسلک هم از عقاید و احکام و مبادی و مبانی این مسلک اطلاع ندارند. از این‏رو، می‏توان گفت: این مسلک بر اساس بی‏اطلاعی پیروانش بنا شده است.


متن کامل مقاله رو میتوانید در سایت مذکور ببینید.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++چکیده:

بدون شک نفت مهمترین ودر عین حال سیاسی ترین کالای اقتصادی جهان امروز بشمار می رود.نفت به عنوان اصلی ترین منبع قدرت اقتصادی وسیاسی همواره درتحولات سیاسی واجتماعی دولتهای نفتی نقش قابل توجهی را ایفا کرده است واز ارکان اصلی قدرت بوده اما تجربه تاریخی نشان داده،داشتن منابع طبیعی ودرآمدهای دوران سرخوشی نفتی به هیچ وجه با داشتن امکانات رفاهی و دولت رفاهی هم معنی نبوده وباعث توسعه سیاسی،اقتصادی،اجتماعی وتعمیق دمکراسی نشده است.

وابستگی ملی کشورهای نفت خیز به نفت تبعات گوناگونی دربرداشته است.این تبعات از ابعاد امنیتی،اجتماعی،سیاسی وفرهنگی برخوردار بوده است.پویش تحولات سیاسی درکشورهایی که سهم عمده ای از درآمدهای آنها از نفت بدست میاید همواره پژوهشگران رابادولتهایی روبرو ساخته است که اقتدار بی بدیل درعرصه سیاست گذاریهای اجتماعی واقتصادی داشته اند وخود رافراتر ازطبقات اجتماعی،احزاب وگروه ها می دانند.یکی از علل اصلی این نگرش بی گمان تکیه بر درآمدهای سرشار نفتی است.

لذا در این پژوهش به روش تحلیلی توصیفی باهدف تبیین مدلی نو از شیوه مدیریتی بر درآمدهای نفتی وبیان عدم تاثیر منفی نفت بر سیاستگذاریهای کشور نروژ به این نتیجه خواهیم رسید که صرف داشتن منابع طبیعی منجمله نفت بخودی خود عامل توسعه یا عدم توسعه نبوده بلکه مدیریت کارآمد وتوانمند نروژیها وسیاستگذاریهای صحیح،کنترل،نظارت مستمرو هدفمند برمنابع درآمدی عامل اساسی درفرایند توسعه این کشور بوده است.

+ نوشته شده توسط علیرضا حشمت پور  .

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

بررسی تحولات قشربندی اجتماعی بعد از انقلاب اسلامی ایران در جامعه روستایی(مطالعه موردی روستای بهادربیگ همدان)

تاریخ انتشار : 1388/7/25
نویسنده : رستمی، مجید
استاد راهنما : ازکیا، مصطفی
مقطع : کارشناسی ارشد
استاد مشاور : طالب، مهدی
رشته : مدیریت توسعه
دانشگاه : دانشگاه تهران
تاریخ دفاع : 1387
چکیده تحقیق حاضربه بررسی تحولات قشربندی اجتماعی بعد از انقلاب اسلامی ایران در روستای بهادربیگ همدان میپردازد.در این تحقیق شیوه های کمی و کیفی مورد استفاده قرار گرفته است ،ابتدا نظریه های مطرح جامعه شناسی درخصوص نابرابری و قشربندی اجتماعی مورد بازخوانی قرارگرفت ،سپس متغییرهای مورد نظر از میان این نظریات انتخاب گردید که در این میان نظریه وبر در خصوص قشربندی اجتماعی که مبتنی بر سه بعد ثروت ، قدرت و منزلت میباشد انتخاب گردید و در قالب پرسشنامه ایی متغییرهای ابعاد سه گانه قشربندی تنظیم گردید. بعد از این مرحله با استفاده از روش کمی جامعه مورد مطالعه به شش قشراجتماعی تقسیم گردید و سپس با استفاده از روش های کیفی و مصاحبه های گروهی با مطلعین محلی و ریش سفیدان روستا به تحرکات صعودی و نزولی حادث شده در روستا پس از انقلاب پرداخته شد.شیوه قشربندی در تحقیق حاضر بر اساس دستگاه شاخص سازی متدولوژیک چند بعدی استوار میباشد. در شیوه جدید مورد استفاده در این تحقیق ، تنها بر عامل ثروت تاکید نگردیده و ابعاد دیگر قشربندی مانند قدرت و منزلت که مبتنی بر ارزش ها و هنجارهای جامعه میباشد و در حقیقت ابعاد اجتماعی قشربندی میباشند نیز مورد نظر محقق بوده است.در نهایت یافته های تحقیق حکایت از تاثیرگذاری انقلاب به عنوان شدیدترین نوع تغییر اجتماعی بر تحولات قشربندی در جامعه مورد مطالعه دارد.

 چکیده (انگلیسی): Abstract This research is about social stratification development in the village named Bahadorbag in hamedan after Islamic revolution of iran.We use both quantative and qualitive metods , first we reviewed famous theories about social inequality and social stratification,then we choosed variables particularly from Weber's theory wich explains social stratification based on three dimensions:wealth,power and prestige.we measured triplet dimensions of stratification by questionaire. After this stage we divided the sample into six stratums and then by group interview with local informants and aldermans we studied upwaed and downward mobility in village after revolution.Metod of stratification in this research is based on multy dimension indexes. In new metod that have been used in this research , we do not accent just on wealth,we also mentioned other dimensions of stratification such as power and prestige those are based on values and norms of a society.In fact they are the social dimensions of stratification.Finally we found revolution as the most intensive kind of social change that effects on stratification developments in society. Key words:social inequality , social stratification , social changes , social developments , islamic revolution of iran

توجه: جهت دریافت اصل پایان نامه به دانشگاه مربوطه مراجعه کنید.

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++


برچسب ها: پایان نامه، برگزیده، حجت الاسلام منطقی، مقاله، دانشنامه، جامعه شناسی روستا، قشربندی روستایی در جامعه شناسی قدرت ثروت منزلت،
[ یکشنبه 20 مهر 1393 ] [ 08:21 ب.ظ ] [ محمد منطقی ] [ نظرات ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

اطلاعات بروز روستای بهادربیگ ( مالک اشتر ) را در این وبلاگ جستجو کنید .
bahadorbeyg Iran .

بازدید کنندگان عزیز لطفا جهت ارسال مطالب خود از قبیل عکس و متن و اسناد و هر گونه انتقادات و پیشنهادات در رابطه با موضوعات وبلاگ، از طریق ثبت نظرات وبلاگ یا آدرس ایمیل ذیل با مدیریت وبلاگ ( محمد منطقی ) مکاتبه فرمایید. سپاسگزارم.

EMAIL: mrtaha0313@gmail.com

ارسال ایمیل های تبلیغاتی مطلقا ممنوع میباشد.

شماره شبکه های مجازی (بدون تماس) جهت ارسال مطالب جهت وبلاگ :
09184458157
نویسندگان
نظر سنجی
آیا وبلاگ روستای بهادربیک مورد پسند و رضایت خاطر شما قرار گرفته است؟

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب


کد موزیک آنلاین برای وبگاه